Hackerlar, Trump'a ait belgeleri yayınlamaya başladı

Bir hukuk firmasının 756 GB’lık verisini ele geçiren fidye yazılım grubu, para taleplerinin reddedilmesi sonrası ellerinde Trump’a ait de veriler olduğunu iddia etmişlerdi. Saldırganlar, bu iddialarının blöf olmadığını göstermek için bir e-posta görüntüsü yayınladı17-05-2020 22:54

REvil fidye yazılım grubu, Grubman Shire Meiselas & Sacks firmasına ait 756 GB veriyi ellerinde bulundurduklarını ve karşılığında 21 milyon dolar istediklerini ifade etmişlerdi. Şirket, hackerların parayı aldıktan sonra verileri sızdırmayacaklarının garantisi olmadığını söyleyerek bu parayı vermeyi reddetmişti. Hackerlar, bu ret sonrası ellerinde Donald Trump’a ait veriler de olduğunu söyledi ve miktarı 2 katına çıkarmıştı.

Hackerlara göre ellerinde bulunan Trump’a ait veriler, ABD’de gerçekleştirilecek olan seçimde Trump’ın kampanyasını olumsuz etkileyebilir. Saldırganlar, son olarak ellerinde Trump’a ait veriler olduğunu kanıtlamak için bir e-postayı yayınladılar.

 

Hackerlar, sızdırdıkları e-postanın yanında direkt olarak hukuk firmasına yönelik bir mektup da yayınladı. Hackerlar, yayınladıkları mektupta blöf yapmadıklarını bir kez daha vurguladı. Saldırgan grubun Grubman’a yönelik olarak yayınladıkları mektuptaki tehditler ise şöyle;

  • Firmanın müşterilerine ait veriler açık artırma şeklinde herhangi birine satılacak. Bu da veriyi satın alan kişinin, bilgileri ücretsiz olarak internette paylaşabileceği anlamına geliyor.
  • Saldırganlar şifreleme anahtarını ellerinde tuttuğu sürece hukuk firması verileri geri alamayacak. (Webtekno)