Gürsel Tekin: Acilen erken seçim yapılması gerekiyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, erken seçim çağrısında bulundu.15-09-2019 11:26

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "AKP'nin bugünden sonra hiçbir seçimi kazanma şansı yok" diyerek erken seçim çağrısında bulundu.

Sözcü gazetesinden Başak Kaya'nın sorularını yanıtlayan CHP'li Tekin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarının AKP'den istifasını değerlendirerek şunları söyledi:

"Öncelikli hayırlı olsun diyorum. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Herkes de siyasi parti kurma hakkına sahiptir. İstifasını açıklarken Sayın Ahmet Davutoğlu diyor ki: 'AKP, Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretme kapasitesini kaybetmiştir.' Bunu diyen herhangi bir kişi değil. Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı yapmış bir isim. Tamamen doğru bir tespit. Bugün AKP bitik bir partidir. AKP sorunlarının çözümünün adresi değil, bizzat çözümün önündeki engeldir. Herkesin şunu çok iyi anlaması lazım. AKP dönemi bitti. Yeni dönemin nasıl kurulacağını konuşmaya geç bile kaldık."

Tekin, "AKP'nin bugünden sonra hiçbir seçimi kazanma şansı yok. İdeolojisi olmayan, hiçbir siyasi hareketi veya düşünceyi temsil etmeyen, hiçbir sosyal sınıfı temsil imkanı kalmamış bir yapı var karşımızda. Bugün millet aç. Türkiye nefes alamıyor. AKP milletin karşısına çıkabilecek halde değil" ifadesini kullandı.