Gürcistan'da açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı

Açık alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırıldığı ülkede, 1 Temmuz'dan itibaren gece sokağa çıkma yasağının da kaldırılmasına karar verildi.22-06-2021 14:51

Gürcistan'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle açık alanlarda uygulanan maske takma zorunluluğu sona erdi.

Koronavirüsle mücadele koordinasyon toplantısına başkanlık eden Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, hükümet olarak aldıkları karara göre bugünden itibaren ülke genelinde açık alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Hükümet binasındaki toplantıda konuşan Garibaşvili, vatandaşların bugünden itibaren sadece kapalı alanlar ve toplu taşıma araçlarında maske takması gerektiğini belirterek ayrıca 1 Temmuz'dan itibaren gece sokağa çıkma yasağının da kaldırılmasına karar verdiklerini ifade etti.

Garibaşvili, 2 hafta sonra 1 milyon doz Covid-19 aşısının ülkeye getirileceğini ve aşılama sürecinin daha hızlandırılacağını da duyurdu.

Ülkede son 24 saat içinde 914 vaka kaydedilirken virüs nedeniyle 24 kişi hayatını kaybetti. Bugüne kadar 360 bin 55 kişide virüs tespit edilen Gürcistan'da, koronavirüsten 5 bin 199 kişi hayatını kaybetti.