Günlük koronavirüs tablosu değişti: Bazı veriler çıkartıldı

Fahrettin Koca'nın duyurduğu değişikliğe göre yeni tabloda aşı durumu da yer alacak fakat test sayısı, can kaybı ve iyileşenler dışındaki veriler haftalık yayınlanacak.05-07-2021 07:55

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük yeni tip koronavirüs (Covid-19) verilerinin yer aldığı tablonun değişerek yeni bir sisteme geçildiğini duyurdu. Yeni tabloda, aşı durumu da yer alırken, test sayısı, can kaybı ve iyileşenler dışındaki veriler haftalık yayınlanacak.

Covid-19 tablosunda yeni sisteme geçildiğini duyuran Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak" dedi.

Günlük olarak yayınlanmayacak veriler arasında hasta sayısı, hastalarda zatürre oranı, yatak doluluk oranı, erişkin yoğun bakım doluluk oranı, ventilatör doluluk oranı, ortalama temaslı tespit süresi, filyasyon oranı, ağır hasta sayısı gibi bilgiler bulunuyor.