Gülistan Doku'nun aranması için baraj suyunun tahliyesine başlandı

5 Ocak'tan bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun aranması için Uzunçayır Baraj Gölü'ndeki suyun tahliyesine başlandı.22-07-2020 13:10

Dersim'de 5 Ocak'tan bu yana kayıp olan Munzur Üniverstesi öğrencisi Gülistan Doku'nun aranması için Uzunçayır Baraj Gölü'ndeki suyun tahliyesine başlandı.

Gülistan Doku için Uzunçayır Baraj Gölü’nde yapılan su altı arama çalışmaları, İçişleri Bakanlığı kararıyla durdurulmuştu. Arama çalışmalarının durdurulmasıyla, Doku ailesi Ankara'ya giderek 16 Temmuz’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmüştü.

Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, Gülistan’ın en son görüldüğü yer olan Dinar Köprüsü yakınlarında bulunan Uzunçayır Baraj Gölü’nün boşaltılacağını aktarmıştı.

21 yaşındaki Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü’deki suyun tahliye edilmesine başlandığı bildirildi.

Dersim'de açıklamalarda bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, su tahliyesine Pazartesi günü başlandığını belirterek, “Hedef, mümkün olduğu kadar barajın, en azından köprünün etrafındaki alanın kurutularak çalışmayı gözle de görülür bir şekilde sonuçlandırmaya gayret etmek” dedi.

Çataklı, “O sebeple teknik arkadaşlar da çalışıyorlar ama fiilen barajın boşaltılması çalışması başladı” diye ekledi.