Gülistan Doku 500 gündür kayıp!

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan 21 yaşındaki Gülistan Doku’dan 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana haber alınamıyor.18-05-2021 14:39

Dersim’de 5 Ocak 2020 tarihinde kaybolan Gülistan Doku’dan 500 gündür haber alınamıyor. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim Kadın Meclisi, Gülistan Doku’nun kaybedilişinin 500’üncü gününde en son görüldüğü yer olarak belirtilen Dinar Köprüsü’nde açıklama gerçekleştirdi.

Açıklamada konuşan HDP Dersim İl Eş Başkanı Nurşat Yeşil şu ifadeleri kullandı:

"Her yeri kameralarla izlenen, kişi başına nerdeyse bir polisin düştüğü 35 bin nüfuslu küçük bir şehir burası. Gülistan kaybolduktan sonra usule uygun soruşturma yürütülmedi. Soruşturma yalnızca intihar algısı üzerine yürütüldü. Ancak gelinen aşamada buna ilişkin bir şey ortaya çıkmadı. Defalarca bulunduğumuz yerde arama yapıldı. Dalgıçların Gülistan’ın gölette olmadığını belirtmesine rağmen aramalar ısrarla burada yapılmaya devam edildi. 500-1000 günde geçse ‘Gülistan Doku nerede?’ diye sormaya devam edeceğiz. Başka Gülistanların aynı durumu yaşamaması için mücadelemize devam edeceğiz. Bunun yükü her zaman omuzlarımızda olacak. Sormaktan vazgeçmeyeceğiz.”

Açıklamanın ardından Dinar Köprüsü üzerinde renkli balonlar uçuruldu.