Gülay Uygun'ın el svaplarında atış artığına rastlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Haziran ayında şüpheli şekilde ölen Aleyna Çakır'ın ölümüyle gündeme gelen ve erkek arkadaşı olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölü bulunması ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Gülay Uygun'un el svaplarından atış artığı çıktığı belirtildi.24-09-2020 00:08

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Haziran ayında şüpheli şekilde ölen Aleyna Çakır'ın ölümüyle gündeme gelen ve erkek arkadaşı olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölü bulunması ile ilgili açıklama yaptı.  

17 Eylül'de Keçiören Hisar Mahallesi Bağlar Caddesi'nde, açık arazide "ateşli silah yaralanması" sonucu ölü bulunduğu belirtilen Gülay Uygun'un şüpheli ölümü hakkında Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, resen soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Aynı gün kayıp olduğu iddiasıyla avukatının başsavcılığa yaptığı başvuru üzerine Uygun'un bulunması için Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan inceleme sonucu Uygun'un cep telefonunun son baz bilgisinin tespit edildiği, aynı gün saat 18.15 sıralarında da cesedine avukatı aracılığıyla ulaşıldığı aktarıldı.

 

ATIŞ ARTIĞINA RASTLANDI

Başsavcılık tarafından yürütülen ölü muayene ve keşif işlemleri sonucunda olay yerinde cep telefonu, tabanca, boş kovan ve 6 tane fişeğin bulunduğu aktarılırken, Uygun ile cansız bedene ulaşan 9 kişinin el svaplarının aldırıldığı, kriminal incelemede sadece Uygun'un el svaplarında atış artığına rastlandığı ifade edildi.

 

PARMAK İZİ TESPİT EDİLMEDİ

Olay yerinde bulunan ve olayda kullanıldığı değerlendirilen 7,65 mm tabanca ile kovanın incelendiği ve kovanın bu tabancayla atıldığının belirlendiği ifade edilen açıklamada, tabancada yapılan parmak izi çalışmasında mukayeseye elverişli parmak izi tespit edilemediğine yer verildi.

 

İNTİHAR MEKTUBU İNCELENİYOR

Olay yerinde ele geçirilen iki sayfalık intihar mektubuna dair de ifadelerde bulunulan açıklamada, not aslının alındığı, parmak izi incelemesinden sonra yazılanların Uygun'un el ürünü olup olmadığı yönünde kriminal inceleme yapılması talimatı verildiği ve incelemelerin devam ettiği bildirildi. Uygun'un olay günü saat 08.56'da evinden çıkarak bir taksiye binmesi nedeniyle çevre binalarda kamera görüntüsü çalışması yaptırıldığı aktarıldı.

Soruşturma kapsamında bugüne kadar 20 şahsın Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince, 2 şahsın da Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeleri alındığına işaret edilen açıklamada, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca tespit edilen bulgular ışığında soruşturma her türlü ihtimal dikkate alınarak, hassasiyetle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir" ifadeleri kullanıldı.