Grup Yorum üyesi Dilan Ekin açlık grevine başladı

Tutuklu bulunan Grup Yorum üyesi Dilan Ekin, sürekli sürgüne maruz kaldığını belirterek açlık grevine başladığını açıkladı.07-04-2019 12:04

Tutuklu bulunan Grup Yorum üyesi Dilan Ekin, sürekli sürgüne maruz kaldığını belirterek açlık grevine başladığını açıkladı.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Ekin, “Zaman zaman kapasite bahane edilse de asıl neden tutsakların birliği, moralleri ve elbette direnişidir. Bir anda demir kapı sessizce açılıyor, normalde hiç sessizce açılmaz. Nereye diyemeden kafanızı sağa sola çarparak ringe atıyorlar. Bugünden itibaren yedi günlük açlık grevine başlıyorum” ifadeleri kullandı. Gebze Cezaevi’nden Kayseri Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edilen Dilan Ekin, 1.5 yıldır tutuklu. Gazetemizi bilgilendiren Ekin, bir gün önce İstanbul’da olan arkadaşlarının bir gün sonra Van’dan çıktığını belirterek “Ben bile şu 1.5 yıl içerisinde Silivri-Gebze-Silivri-Kayseri arasında ‘gezmiş’ oldum! Çok yoğun bir sürgün, sevk politikası ve saldırısı ile karşı karşıyayız biz özgür tutsaklar. Sürgün, sevk nedir, niye yapılır diye düşünüyorum. Yıllardır egemenlerin sıklıkla başvurdukları bir yöntem. Beğenmedikleri düşünceleri uzaklaştırıyorlar kendilerinden” dedi.