Gözaltı sırasında Veli Saçılık'ın tek kolunu kemerine kelepçelediler

Ankara’daki kayyum protestosunda gözaltına alınan KHK’li Sosyolog Veli Saçılık’ın tek kolu kemerine kelepçelendi.04-09-2019 23:01

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü’nün Sakarya Meydanı’nda yapmak istediği eyleme yapılan sert müdahalede 10 kişi gözaltına alınmıştı. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen sosyolog Veli Saçılık’ın da gözaltına alındığı müdahalede HDP’lilerin vücutlarında darp izleri oluştu.

TEK KOLU KEMERİNE KELEPÇELENDİ

Burdur Cezaevi’nde 2000 yılında yapılan operasyonda kolunu kaybeden Saçılık, gözaltına alınırken feci şekilde darp edildi. Saçılık’ın kıyafetleri üzerinde parçalanırken, tek kolu da kemerine kelepçelendi. Mezopotamya Ajansı’na (MA) bilgi veren Saçılık, ayrıca gözaltına alınmaları ardından konuldukları araca biber gazı sıkıldığını ve aracın kapısının üzerlerine kapatıldığını söyledi.

Öveçler Güvenlik Şube’ye götürülen Saçılık ve beraberindekiler, haklarında  2911 sayılı “Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Hakkı” Kanunu’na muhalefetten işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. (MA)