Görüntü yönetmenini öldüren Alec Baldwin'e verilen silahın dolu olduğu ortaya çıktı

Görüntü yönetmenini öldüren Alec Baldwin'e verilen silahın dolu olduğu ortaya çıktı

Sette silah kullandığı sahnede görüntü yönetmeninin ölümüne, yönetmenin ise yaralanmasına neden olan ABD’li oyuncu Alec Baldwin’e gerçek mermi dolu silah verildiği ve güvenli olduğu iddia edildi. Öte yandan Baldwin, kazaya dair ilk kez konuştu.

ABD’nin New Mexico eyaletinde çekilen western filmi Rust’ın setinde silah kullandığı sahnede görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olan ABD’li oyuncu Alec Baldwin’e gerçek mermi dolu silah verildiği ve güvenli olduğu söylendiği ortaya çıktı.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada ölümle biten sahneden dakikalar önce yardımcı yönetmenin Baldwin’e dolu silah verdiği ve güvenli şekilde kullanabileceğini söylediği bilgisine ulaşıldı.

Sputnik’te yer alan habere göre yardımcı yönetmen Dave Halls’un da silahının dolu olduğunu bilmediği belirtildi. Olayın bir kaza olduğu ihtimali üzerinde durulurken henüz kimseye bir suçlama yapılmadı.

SET EKİBİ GÜVENLİK KONUSUNDA ŞİKAYETÇİYDİ

LA Times’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre ekip uzun çalışma saatleri, adaletsiz maaşlar ve güvenlik meseleleriyle ilgili şikayetçiydi. Trajik olay yaşanmadan önce altı kişilik bir grubun kötü çalışma şartlarını protesto etmek için setten ayrıldığı bildirildi.

Şikayetler arasında çekimlerde kullanılan silahların güvenliğinin de olduğu belirtilirken, Hutchins’in setteki meslektaşlarının daha iyi koşullarda çalışmasını savunmak için çaba sarf ettiği ifade edildi.

POLİSLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİM

Baldwin, kazayla ilgili tüm ayrıntıların ortaya çıkarılması için polisle işbirliği içinde olduğunu da vurguladı. Hutchins'in kocasıyla temas halinde olduğunu belirten Baldwin, "Ona ve ailesine desteğimi sunuyorum" diye belirtti.

ABD’nin New Mexico eyaletinde çekilen western filmi Rust’ın setinde yaşanan olayda 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetmişti. Filmin yönetmeni 48 yaşındaki Joel Souza ise yaralanmış ve hastanedeki tedavisin ardından taburcu edilmişti.