Google Haritalar’dan aldığı komutları uygulayan bir kişi, nehre düştü

ABD'de Google Haritalar'dan aldığı komutları yerine getiren bir kişi, Mississippi Nehri'ne düştü.10-02-2020 22:57

Google'ın Haritalar uygulamasıyla gece 3 sıralarında yolunu bulmaya çalışan bir kişi, donmuş olan Mississippi Nehri'ne düştü. Nehre düşen kişiyi itfaiye ekipleri kurtardı.

Webtekno'nun aktardığına göre ABD'nin Mississippi eyaletinde yaşanan olayda bir kişi, Haritalar uygulamasını kullanarak kaldığı otele gitmek istedi. Bulunduğu konumla otel arasında yürüyüş rotası oluşturan kişinin, eyalete de ismini veren Mississippi Nehri'ni geçmesi gerekiyordu. Şu sıralar donmuş olan Mississippi Nehri'nde yürümeye çalışırken suya düşen kişi, itfaiyeye haber verilmesiyle sorunsuz atlatıldı.

Kendisinin herhangi bir suçu olmadığını söyleyen kişi, Google Haritalar uygulamasından aldığı komutları uyguladığını dile getirdi. Haritalar, bu nehrin üzerinden yürüyerek geçebileceğini gösteriyordu ve kişi de nehrin yürüyecek kadar donmuş olduğunu düşünerek bu talimatı yerine getirmişti.

Ancak yaşanan bu olayın sonu, zaman zaman ölümcül olabilecek bir hiportermiyle sonuçlanırken,  nehre düşen kişiye göre suçlu olan kendisi değil, Google'dı.

Google Haritalar, şu an için donan nehirleri tahmin edebilecek kapasiteye sahip değil. Ayrıca Google Haritalar uygulamasından rota oluşturulduğunda, yüzme ile ilgili bir talimat da vermiyor. Ancak talihsiz kişinin oluşturduğu rotada, Mississippi Nehri'nin iki yakasını birbirine bağlayan 'Taş Kemer Köprüsü' bulunuyordu. İsmi açıklanmayan kişi, çok büyük bir ihtimalle bu rotayı yanlış anlayıp, köprü yerine nehrin üzerinde yürümeye çalışmıştı.