Gökçek'in 'en büyük hayali' battı

Melih Gökçek'in "En büyük hayalim" dediği Ankapark'ta çalışanlar aylardır maaşlarını alamıyor, elektrik ve doğalgaz kesik.17-01-2020 12:06

Eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "En büyük hayalim" dediği ve 750 milyon dolara mal olan projesi Ankapark batıyor. Birgün'de yer alan habere göre  Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine inşa edilen Ankapark’ın 400’e yakın çalışanına aylardır maaş ödenmedi. Aralık ayında iki buçuk milyon TL’lik borcu nedeniyle elektriği kesilen Ankapark, yaklaşık bir buçuk aydır kapalı durumda.

İşten çıkarılan çalışan sayısının 560’a ulaştığını belirten Ankapark çalışanı Alican Kaya durumu anlattı. Kaya, “Benim üç buçuk aylık alacağım var ve toplam 8 bin TL gibi bir miktar. Bizlere sürekli ödemelerin ileri bir tarihte yapılacağı söyleniyor. Şimdide de yine 18 ile 20 Ocak arasında ‘kısmi ödeme’ yapılacak deniliyor” dedi.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ YOK

Elektriklerin uzun süredir olmadığına da değinen Kaya şöyle konuştu: “Hâlâ elektrikler kesik ve arkadaşlarımız orada soğukta duruyor. Özellikle o büyük çadırlar ısıtma sistemi olmadan çok soğuk oluyor ve kış gününde de arkadaşlarımızı düşünüyoruz. Onlar şu anda ekmek parası için oradalar. Bizlere ‘elektrikler geldiğinde sizleri çağıracağız’ dediler. Fakat aradan zaman geçmesine rağmen bir gelişme olmadı ve arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre faturalar ödenmediği için doğalgaz da kesildi.”