Gökçek'in 750 milyon dolar harcayarak yaptırdığı Ankapark battı

AKP döneminde Melih Gökçek'in 750 milyon dolar harcayarak yaptırdığı Ankapark, battı. 100 personel işten çıkartılırken, kapıya da kilit vuruldu.12-02-2020 09:19

Ankara’da AKP döneminde yapılan en tartışmalı projelerden biri olan ve açılışını AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı Ankapark'ın kapısına kapısına kilit vuruldu.

Yaptığı yolsuzluklarla gündemden düşmeyen Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in döneminde milyarlarca lira harcanarak yapılan ve büyük tartışma konusu olan Ankapark kapatıldı. Parkın girişine bariyerler çekilirken, 100’ü aşkın personel de işten ayrıldı.

Sözcü gazetesinden Yavuz Alatan’ın haberine göre, demir yığını haline dönüşen Ankapark'a gelen giden olmayınca gişeler kapatıldı, parkın girişine de bariyerler çekildi. 100'ü aşkın personel ise işten ayrıldı. Bir bekçi dışında kimse kalmadı.

KİRALAYAN ŞİRKET İŞÇİLERİNE MAAŞ ÖDEYEMİYOR

20 Mart 2019’daki açılışından altı ay sonra sıkıntılar yaşamaya başlayan Ankapark'a, bilet ücretleri düşürülmesine rağmen ilgi olmadı. Parkı yıllık 26 milyon 400 bin liraya ve 29 yıllığına kiralayan şirket, işçilerine maaş ödeyemez hale geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bir süre önce yaptığı açıklamada “Ankapark 750 milyon dolara mal oldu, batıyor” demişti.