Gezi’de eylemcilere pala ile saldıran Sabri Çelebi’nin fuhuş çetesine operasyon

Gezi eylemlerine katılanlara palayla saldıran Sabri Çelebi'nin elebaşı olduğu fuhuş çetesine operasyon düzenlendi, 6 kişi gözaltına alındı. Palalı saldırgan Sabri Çelebi'nin firari olduğu belirtildi.13-09-2021 13:32

İstanbul'da düzenlenen operasyonda, çoğunlu Fas vatandaşı 62 kadını gece kulüplerinde zorla çalıştırıp fuhuş yapmaya zorlayan 6 kişi gözaltına alındı. Yakalanan kişilerin elebaşı olduğu belirtilen ve Gezi eylemleri sırasında göstericilere pala ile saldıran Sabri Çelebi ise aranıyor.

İstanbul Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu ve Beşiktaş'ta gece kulüplerine operasyon düzenlendi. Evrensel’in haberine göre; iş vaadiyle getirilen yabancı ülke vatandaşı kadınların pasaportlarına ve cep telefonlarına el konulup fuhşa zorlandıkları tespit edildi. Yapılan çalışmalarda çetenin, Beyoğlu ve Beşiktaş'ta iki ayrı gece kulübü, pansiyon, kuaför salonları ve market işlettiği, zorla tutulan kadınların özel araçlarla pansiyonlardan alınarak götürüldükleri gece kulüplerinde fuhuşa zorlandıkları belirlendi.

Çete üyesi 6 kişi düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Çetenin elebaşının Gezi eylemleri sırasında göstericilere pala ile saldıran Sabri Çelebi olduğu ortaya çıktı. Gezi eylemleri sırasında, ''kasten yaralama'' suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırılan Sabri Çelebi'nin yurtdışına kaçtığı belirtildi.