Gezi soruşturması genişletildi: Mücella Yapıcı da ifade verdi

Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden Mücella Yapıcı bugün emniyette ifade verdi.30-11-2018 10:21

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Gezi soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden yüksek mimar Mücella Yapıcı'yı da ifadeye çağırdı. Yapıcı bugün emniyette ifade verdi.

Artı Gerçek'ten Rıfat Doğan'ın haberine göre, Gezi soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü, Taksim Dayanışması'ndan avukat Can Atalay ve TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman'ı ayrıca Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Parti Meclis Üyesi Ahmet Saymadi'yi ifadeye çağırmıştı. 

Kahraman, geçtiğimiz çarşamba günü ifade verirken, avukat Atalay da bugün ifade verdi. Can Atalay ifade verdikten sonra emniyetten ayrıldı. Atalay'ın Gezi ve Taksim Dayanışması ile ilgili soruları yanıtladığı öğrenildi.

Emniyetin soruşturma kapsamında dosyada ismi bulunan çok sayıda kişinin ifadesini aldığı belirtilmişti. Soruşturma dosyası 4 bin sayfadan oluşuyor.