Gergerlioğlu: Mutlaka döneceğiz, hiçbir zorbalık bizi durduramayacak

Sosyal medya hesabından cezaevine girmeden önce çektiği videoyu paylaşan Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Mutlaka döneceğiz. Hiçbir zorbalık bizi durduramayacak” dedi.04-04-2021 09:28

Hakkındaki hapis cezasının kesinleşmesi üzerine vekilliği düşürülen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, dün anjiyo operasyonu geçirmesinin ardından Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na götürülmüştü.

Cezaevine girmeden önce çektiği videoyu sosyal medya hesabından yayınlayan Gergerlioğlu, mücadeleye her yerde devam edeceğini söyledi.

Gergerlioğlu, "Hiçbir gasp ve haramilik bunu elimizden alamayacak. Hiçbir güç Türkiye halklarının barış umudunu yok edemeyecek. Biz yine insan hakları diyeceğiz. ‘KHK’lilere yapılan soykırım dursun’ diyeceğiz. Biz yine ‘Kürt meselesindeki haksızlıklar ve cezaevlerindeki hak ihlalleri dursun’ diyeceğiz" dedi.

 Gergerlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

Bu video ben cezaevine girmeden önce çekildi. Bunu izlediğinizde büyük ihtimalle ben cezaevinde olacağım. Şunu söylemek isterim; Zorbalıkla, hilekarlıkla elimden halkın vekaleti alınmak istendi. Kağıt üstünden alındı ama ben kağıtlardaki vekillerden değilim. Halkın gönlündeki, kalbindeki vekillerdenim.

Bu hukuksuzluğa karşı sonuna kadar mücadele edeceğim. Bunu herkes bilsin çünkü halk bize bir emanet verdi. Bize yapılan bu muamele halka yapılmıştır. Şuan ben değil oyunu aldığım 90 bin kişi cezaevine atılmıştır. Hatta vekaletini aldığım 83 milyona büyük bir haksızlık yapılmış ve onlar ve onların iradeleri hapsedilmiştir. Kocaeli’den 90 bin kişiden oy aldım ama 83 milyonunun, halkın vekili oldum ve olmaya da devam edeceğim.

Hiçbir gasp ve haramilik bunu elimizden alamayacak. Hiçbir güç Türkiye halklarının barış umudunu yok edemeyecek. Biz yine insan hakları diyeceğiz. ‘KHK’lilere yapılan soykırım dursun’ diyeceğiz. Biz yine ‘Kürt meselesindeki haksızlıklar ve cezaevlerindeki hak ihlalleri dursun’ diyeceğiz.

‘İnsan kaçırmalar, işkenceler ve en son çıplak arama ve diğer kötü muameleler dursun’ diyeceğiz. Bu sözlerimizden vazgeçmeyeceğiz. Ben cezaevinde de olsam halkın vekiliyim. Vekillik sadece Meclis’te yapılmıyor. Vekillik halkın kalbinde ve gönlünde yapılıyor bunu çok iyi biliyorum ben. Bu halkın her kesiminden herkesin duasını aldığımı biliyorum ben. Mutlaka döneceğiz. Hiçbir zorbalık bizi durduramayacak.