Gaziantep'te bir mahalleye 'geçmiş olsun' karantinası

Gaziantep İslahiye'de, daha önce anjiyo olan kişiye "geçmiş olsun" ziyaretlerinin yapılması ve bu kişide Covid-19 çıkması nedeniyle 16 konutu kapsayacak şekilde alınan karantina kararı, tüm mahalleyi kapsayacak şekilde genişletildi.26-05-2020 15:04

Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, 16 konuta yönelik karantina kararı genişletilerek mahallenin tamamında uygulanmaya başlandı.

Alınan bilgiye göre, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 400 haneli ve bin 200 nüfuslu Kozdere Mahallesi'ndeki bir hastaya "geçmiş olsun" ziyareti gerçekleştirilmesinin ardından 16 konutu kapsayacak şekilde alınan karantina kararıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor.

Bu kapsamda, anjiyo olduğu için mahallelinin ziyaretine geldiği ve daha sonra Covid-19 testi pozitif çıkan yaşlı kadının kızında da virüs tespit edildi. Yürütülen çalışmalar neticesinde "geçmiş olsun" ziyaretine katıldığı tespit edilen ve mahalledeki bakkalı işleten eşlerin testleri de pozitif çıktı.

5 HAZİRAN'A KADAR SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Bakkal çiftin mahalledeki bulaşma riskini artırma ihtimalini göz önünde bulunduran İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri, karantina kapsamını genişletme kararı aldı. Bu kapsamda Kozdere Mahallesi'nde 5 Haziran'a kadar sokağa çıkma kısıtlamasına karar verildi.