Gazeteci Seyhan Avşar'dan devlet hastanesinde koronavirüs hastalarına verilen kahvaltıya tepki: 'İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacak?'

Gazeteci Seyhan Avşar, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede kendisine verilen kahvaltının fotoğrafını paylaşarak "İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?" dedi.29-08-2020 21:23

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, koronavirüse yakalanmasının ardından tedavi gördüğü Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde kendisine verilen kahvaltının fotoğrafını paylaşarak tepkisini dile getirdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Avşar, koronavirüs hastalarının iyi beslenmesi gerektiğini hatırlatırken "İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?" dedi.

Twitter'da paylaştığı fotoğraflarla sağlık çalışanlarının da aynı şekilde beslendiğini kaydeden gazeteci Seyhan Avşar, "Ayrıca gece gündüz çalışan sağlık emekçileri de muhtemelen aynı yiyecekleri yiyor. Emekçilere verilen bu kahvaltı onları ne kadar dirençli tutabilir? Sağlık Bakanlığı’nın hastaların ve sağlık çalışanlarının beslenmesine yönelik daha fazla bütçe ayırması gerekmiyor mu?" ifadelerini kullandı.