Gazeteci Levent Gültekin’e saldırı soruşturmasında 2 şüpheli tutuklandı

Levent Gültekin'e saldıran yaklaşık 25 kişilik gruptan tespit edilerek gözaltına alınan 3 kişiden 2'si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.24-03-2021 08:35

Gazeteci Levent Gültekin’in 8 Mart’ta bir televizyon programına katılmak için gittiği Bakırköy’de yaklaşık 25 kişilik bir grubun saldırısına uğramasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Gültekin’i, Bakırköy Cevizlik Mahallesi’nde 8 Mart’ta darp edilmesine ilişkin gözaltına alınan 3 zanlı, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesine sevk edildi. Savcılıkta ifade veren şüphelilerden M.E.K, üniversite öğrencisi olduğunu anlatarak, olay günü yüksek sesle konuştukları için adını sonradan öğrendiği Levent Gültekin’in kendilerine “ne bağırıyorsunuz” diyerek, küfür ettiğini öne sürdü. Kendilerinin de bunun üzerine Gültekin’i uyardığını iddia eden şüpheli M.E.K, savcılıktaki ifadesinde şu iddialarda bulundu:

'TOPLANAN KALABALIĞIN KİM OLDUĞUNU BİLMİYORUM'

“Ö.D., Levent Gültekin’i uyardı fakat şahıs dinlemeyince ve Ö.D.’nin üzerine yürüyünce Ö.D. de şahsa yumruk salladı. Yumruğun neresine geldiğini bilmiyorum. Bu esnada etrafımızda daha önce tanımadığım kalabalık bir grup belirdi. Ben grubu görünce korkarak uzaklaştım. Ben müştekiye vurmadım. Ayırmak için araya girdim. Daha sonra haberlerde olayı öğrenince kendim teslim oldum. Bir husumetim yoktur. Bildiğim kadarıyla diğerlerinin de husumeti yoktur. Olay sebebiyle toplanan kalabalığın kim olduğunu ve neden toplandığını bilmiyorum. Olay sebebiyle pişmanım.”

'OLAY NEDENİYLE PİŞMANIM'

Şüpheli Ö.D. de kendi aralarında yüksek sesle konuştukları sırada, Levent Gültekin’in kendilerine küfür ettiğini öne sürdü. Gültekin’in üzerine gelmesi nedeniyle onu omzundan iteklediğini iddia eden Ö.D., “Bu esnada yanımıza insanlar gelmeye başladı. Ben gelen kalabalığı müştekinin arkadaşları olduğunu düşündüm ve bu sebeple müştekinin sağ omzuna yumruk attım ama yumruk nereye geldi bilemiyorum” dedi.

Müştekiyi önceden tanımadığını, herhangi bir husumetinin olmadığını iddia eden Ö.D., olay nedeniyle pişman olduğunu söyledi.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Cumhuriyet savcısı sorguları tamamlanan 3 şüpheliyi tutuklanması istemiyle nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Şüphelilerden M.E.K. ve Ö.D.’nin “yaralama” suçundan tutuklanmasına karar veren hakimlik, 18 yaşından küçük şüpheli M.A.D’nin hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti.