Gazeteci Erk Acarer'e bıçaklı saldırı!

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erk Acarer, evinde bıçaklı saldırıya uğradığını duyurdu.07-07-2021 23:01

Gazeteci Erk Acarer, Berlin’de evinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradığını duyurdu. 

Almanya'da bulunan Erk Acarer'e yapılan saldırının Türkiye bağlantılı faşist gruplar tarafından yapılmış olabileceği öğrenildi. Acarer, sosyal medyadan hayati riskinin olmadığını ve hastaneye gittiğini duyurdu.

Kendisine saldıran failleri tanıdığını söyleyen Acarer, "Hayati bir riskim yok hastaneye gidiyoruz. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler geçecek" ifadelerini kullandı.

Maruz bırakıldığı saldırının ardından BirGün'e konuşan  Acarer, evine gelen üç kişinin kendisine saldırdığını aktardı. Saldırganların kendisini "Milletin ailesiyle, değerleriyle ilgili yazmayı bırak, daha kötüsünü yaparız" ifadeleriyle tehdit ettiğini kaydeden Acarer, şunları söyledi:

"Bir saat önce silahlı, bıçaklı üç kişi evime geldiler, yumruklarla tekme tokat saldırdılar. Ne olup bittiğini anlamadan vurmaya başladılar. Milletin ailesiyle, değerleriyle ilgili yazmayı bırak, daha kötüsünü yaparız diyerek tehdit ettiler. Şu anda hastanedeyim. Polisler hastanede. İfademi aldılar. Onlara da anlattım. Kafamın sağ tarafında büyük bir şişlik var: Saldırganlar belli. Yazdıklarımdan rahatsız olanlar. Hayati bir riskim yok. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler de geçecek!"

'GÜVENLİK KORUMASI ALTINDAYIZ'

Acarer, saldırıya ilişkin yaptığı son açıklamada ise müşahede altında olduğunu kaydetti. Ailesi ile birlikte güvenlik koruması altında olduklarını bildiren Acarer, "Sevgili dostlar, kafamın bazı yerlerinde şişlikler olduğu için müşahede altındayım şimdilik. Ben ve ailem güvenlik koruması altındayız. Hastane servisinde telefon zor çekiyor. Endişeye mahal yok en kısa sürede bilgi vereceğim" dedi.