Galatasaray'dan ihracı istenen Mustafa Cengiz hakkında karar

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, Mustafa Cengiz ve yönetiminin ihraç edilmediğini açıkladı.31-08-2021 20:02

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, yaptığı açıklamada eski başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ihraç edilmediğini açıkladı. Sanver aynı zamanda Marcao'nun durumu hakkında da açıklamalarda bulundu.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre Sanver, "Disiplin kurulumuz, eski başkanımız Mustafa Cengiz ve yönetimi hakkında oy birliğiyle ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi. Yönetim kurulumuz da oy çokluğuyla ceza tayinine gerek olmadığına karar verdi." ifadelerini kullandı.

Remzi Sanver, Brezilyalı oyuncu Marcao hakkında ise, "Spor kulüpleri oyuncularının sadece bedensel gelişimleri değil, ahlaki gelişimlerinden de sorumludur. Bu bilinci, bu olayda da ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz. Yanlışa doğru demek ilkesizliğine düşmedik" şeklinde konuştu.

"Galatasaray ile Rizespor arasında bir ihtilaf bulunuyor. Dün, Rizespor'un bizi itham eden sert açıklamaları oldu ve bizim de bu ithamlara cevap veren sert açıklamalarımız da oldu. Bizim ne Rizespor ne de başka bir rakibimizle husumetimiz olamaz."