Fransa'da ligler iptal edildi

Macron'un sokağa çıkma kısıtlamasını 11 Mayıs'a kadar uzatması sonrasında, futbol faaliyetlerini yürütmenin mümkün olmadığı açıklandı.28-04-2020 18:38

Fransa’da tüm futbol ligleri Covid-19 nedeniyle iptal edildi. Fransa’da sokağa çıkma kısıtlaması 11 Mayıs’a kadar uzatılmıştı.

Fransa Ligue 1 ve Fransa Ligue 2 yeni tip koronavirüs (Covid-19) iptal edildi. Dün yapılan toplantıda Fransa Futbol Federasyonu İcra Komitesi, tüm bölgesel liglerin yanı sıra, kadınlar ligi ve futsal şampiyonalarını iptal ettiğini açıklarken, Fransa Ligue 1 ve Ligue 2'nin 17 Haziran'da başlaması için planlama yapılıyordu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UZATILMIŞTI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, sokağa çıkma kısıtlamasını 11 Mayıs'a kadar uzatması sonrasında, futbol faaliyetlerini yürütmenin mümkün olmadığı açıklandı.

‘EYLÜL AYINDAN ÖNCE DEVAM EDEMEZ’

Ligue 1 ve Ligue 2'nin 17 Haziran'da başlaması için planlama yapılırken, Fransa Başbakanı Edouard Phillippe, liglerin oynanmasının mümkün olmayacağını belirterek, "2019-2020 profesyonel spor sezonunun, özellikle futbolun, Eylül ayından önce devam edemeyecek" ifadelerini kullandı.

UEFA’NIN ‘DEVAM’ TALEBİNE İKİ RET

UEFA ülkelerin liglerini ağustos ayına kadar bitirmesini talep ederken, Hollanda'nın ardından Fransa'nın ligleri iptal etmesi, gözleri başka ülkelere çevirdi.