Fox TV'de Ayrılık: Sabah Gazetesi Hedef Göstermişti

Sabah'ın hedef gösterdiği FOX TV'de Ankara Temsilcisi'nin görevine son verildi.11-08-2018 14:17

2007’den bu yana FOX Haber Ankara Temsilcisi olarak görev yapan gazeteci Sedat Bozkurt'un görevine son verildi.

Evrensel'den Eren Yılmaz'ın haberine göre, FOX TV Ankara Temsilcisi gazeteci Sedat Bozkurt’un kanaldaki görevine son verildi. Önceki akşam saatlerinde görevine son verilen Bozkurt, yaptığı açıklamada, kanaldaki görevine Disney ile 21. Century Fox şirketlerinin birleşmesi sonucu oluşturulan yeni yapılanmada ‘Ankara Temsilcisi’ne yer verilmemesi gerekçe gösterilerek son verildiğini aktardı.

SABAH GAZETESİ FOX'U HEDEF GÖSTERMİŞTİ

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi'nde bugün, dolar kurundaki yükselişi 'ABD'nin ekonomik terör saldırısı' diye niteledi ve bir operasyon yürütüldüğünü, bunu da "Kanalın genel yayın yönetmeni Doğan Şentürk ve sunucu Fatih Portakal yürütüyor" iddiasını kaleme aldı.

Sabah'ta yer alan 'haber'in bir kısmı aynen şöyle:

"15 Temmuz’da hain darbe girişimiyle Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) arkasında olan ABD, bugün ekonomide 15 Temmuz saldırısıyla Türkiye’ye operasyon çekiyor. ABD’nin ekonomik terör saldırısının medya işbirlikçisi ise Fox TV. İşte bugüne kadar Fox TV’nin yürüttüğü kirli operasyonlar…

Fox Amerika ile eş zamanlı olarak Fox Türkiye, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye saldırmasını fırsat bilip, 17/25 Aralık'tan bu yana yürüttüğü kirli operasyonlarına hız verdi. Sahibi tescilli Türkiye düşmanı Murdoch olan Fox TV, ekonomik 15 Temmuz'u zil takıp oynayarak karşılayacak kadar pervasızlaştı.

Ekonomik 15 Temmuz'un medya ayağındaki Fox TV'de, operasyonu Doğan Şentürk ve Fatih Portakal yürütüyor.

ABD'nin her saldırısında Türkiye karşıtı pozisyon alan Murdoch'ın sahibi olduğu Fox, Trump'ın başlattığı ekonomik savaşa katıldı. Fox Türkiye hiç gecikmeden, ekonomik kriz tellallığına başladı.

ABD'deki merkeziyle eş zamanlı bir saldırı başlatan Fox Türkiye, ana haber bülteninde muhalefet ile birlikte iktidara yüklenerek, ABD'nin Türkiye'ye açtığı ekonomik savaşı perdelemeye çalıştı."

SEDAT BOZKURT KİMDİR?

Deneyimli gazeteci Sedat Bozkurt, 2007’den bu yana Fox Haber Ankara Temsilcisi olarak görev yapmaktaydı. Bir süre Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığı da yapan Bozkurt, Mezunu olduğu Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak da çalıştı.