Levent Üzümcü: Fotokopi kağıdından suç yaratmışlar

Hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla soruşturma başlatılan ve ifade veren Üzümcü, İleri Haber’e konuştu. Üzümcü “Onları eleştirdiğim için hakkımda suç yaratmak istiyorlar” dedi.19-09-2018 14:11

Nazlı Eda Piyade / nazlii.eda@gmail.com

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü, sosyal medya paylaşımında "Cumhurbaşkanına hakaret " ettiği iddiasıyla hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi.

Soruştuma kapsamında hakkında 'zorla getirilme' kararı çıkarılan Üzümcü, polis eşliğinde İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na gelerek, soruşturmayı yürüten Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Tuncay Karcıoğlu'na ifade verdi.

Konuyla ilgili ulaştığımız Levent Üzümcü İleri Haber'e şunları söyledi: 

'FOTOKOPİ KAĞIDINDAN SUÇ YARATMIŞLAR!'

“Benimle ilgili bir çetele tutmuşlar, attığım tweetler üzerinden bir dosya oluşturmuşlar fakat bana ait olmayan, benimle hiç alakası olmayan bir takım fotoğraflar, gönderiler de dosyaya da girmiş.  Fotokopi kağıtlarını üst üste koymuşlar, küfür ettiğimi iddia ediyorlar. Böyle bir şey yok, esas suçlu olan benimle ilgisi olmadığı halde bunları bu dosyaya koyanlar, benimle ilgili dezenformasyon yapmaya çalışanlardır. Devletin resmi evrağında böyle bir iftiraya yer olabilir mi?"

‘ELEŞTİRDİĞİM VE BEĞENMEDİĞİM İÇİN'

"
Onları eleştirdiğim için, yaptıklarını beğenmediğim için hakkımda daha fazla suç yaratmak istiyorlar” diyen Üzümcü “Kafalarında bir suç ve suçlu yaratmaya çalışıyorlar, hedef göstermek istiyorlar fakat ben o kişi değilim” şeklinde konuştu.

'EŞYAYI BEĞENMİYORSAN TÜKETİCİ HAKLARINA BAŞVURURSUN, SEÇMENİN BÖYLE BİR HAKKI YOK MU?'

Üzümcü suç konusu yapmaya çalıştıkları eleştirileriyle ilgili “Bir eşya dahi alındığında, beğenmiyorsan, seninle ilgilenilmiyorsa tüketici haklarına başvurursun, bu yurttaşın, seçmenin böyle bir hakkı yok mu? Bizden oy isteyebiliyorlar ama eleştirilmeye tahammül dahi edemiyorlar” dedi.

“Hiç kimse eleştirilemez değildir, yapmış olduğu iş gereği geldiği konum, kimseyi eleştirilemez, yüce varlıklar yapmaz. benim eleştirilerimin hepsi de orada duruyor, hepsinin arkasındayım“ diyen Üzümcü kendisine farklı suçlamalar yaratılmaya çalışıldığının da altını çizdi.

‘SEÇİLENİ BEĞENMEMEK SEÇENİN HAKKIDIR’

 Üzümcü sözlerinin devamında “Herkes hata yapabilir ve ben bunları eleştirebilirim. Çünkü o insanlar, hatayı yapanlar aile içerisinde bir eş bir baba olarak hata yapmıyorlar, devleti yönetiyorlar, hükümetler hata yapıyorsa ben bunu eleştirebilirim. Seçilen bir insanı beğenmemek, seçen insanın hakkıdır”  ifadelerini kullandı.

‘BİR TAKIM ŞARKICI, TÜRKÜCÜLERE SANATÇI DENMEKTEN VAZGEÇİLSİN’

Son dönemde birçok medyatik ismin Saray yemeklerine katılıyor olmasını hatırlatmamız üzerine ise Üzümcü “Aklı, fikri, vicdanı hür olmayan insandan sanatçı olmaz, sanatçılık yapamaz şarkıcılık türkücülük yapar” yanıtını verdi.

Üzümcü sözlerini şöyle noktaladı: "Sanatçılık üretmek gerektirir, kıblesi insan olmayandan sanatçı olmaz. Bir takım şarkıcı, türkücülere sanatçı denmekten vazgeçilsin artık."