Flormar işçileri Cenevre'de Yves Rocher önünde eylem yaptı

Petrol-İş Sendikası'na üye oldukları için işten atılan işçiler, direnişin 130. gününde Cenevre'de eylem düzenlediler.21-09-2018 21:03

Petrol-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan ve 130 gündür direnişte olan Flormar işçileri, İsviçre’nin Cenevre şehrindeki  aynı şirkete ait  Yves Rocher mağazası önünde eylem yaptı.Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) yetkilileri ile de görüşen heyet Paris’e Yves Rocher merkezine gidecek. 

SENDİKA YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞÜLDÜ

Ekmek ve Gül’den Özgür Aktaş’ın haberine göre, işten çıkartılan işçiler ve Petrol-İş Genel Merkez yöneticileri ile Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz’den oluşun heyet, IndustriALL Global Union’daki sendika yetkilileriyle görüştü.

Görüşmeden sonra Cenevre şehir merkezinde bulunan Yves Rocher mağazası önünde eylem yapıldı. Yves Rocher’in suç işlediği belirtilen açıklamada Avrupa’daki kardeş sendikalara da dayanışma çağrısı yapıldı.

123 BİN İMZA PARİS'E GİDECEK

Yves Rocher mağazası önünde bildiri dağıtımının ardından, heyet ILO’da görüşmelerde bulundu. Görüşmelerin ardından Cenevre’den ayrılan heyet, toplanan 123 bin imzayı Paris’te Yves Rocher merkezi binası önünde yapılan açıklamayla patrona iletecek.