'FETÖ'yle anılan AKP'li İsmail Tamer'in oğlu karaborsada Kovid-19 testi siparişi alıyor!

Yayınlanan bir fotoğrafla, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'in sosyal medya hesapları üzerinden Kovid-19 testi sipariş aldığı iddia edildi.28-03-2020 13:50

İleri Haber

Türkiye'yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının birçok yurttaşın hayatını kaybetmesine sebep olduğu bugünlerde kamuoyu tarafından getirilen en önemli eleştirilerden bir tanesi yeterli test kitinin olmayışı iken, halkın ulaşamadığı testler her gün başka bir yandaşın elinde görülüyor.

Dün, gündeme oturan bir videoyla Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen iş insanı Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak'ın çok miktarda hızlı tanı kitini denediği ortaya çıkmıştı. Bugün ise, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'in sosyal medya hesapları üzerinden Kovid-19 testi sipariş aldığı iddia edildi.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz tarafından dile getirilen iddianın yerel gazetelerde de paylaşıldığı fakat üstünün kapatıldığı öne sürüldü.

SAĞLIK BAKANLIĞI 'GEREKENİ' YAPACAK MI?

Dün Sağlık Bakanı fahrettin Koca, Murat Sancak'ın 125 adet satın aldığı ve halkın yaptırmak için saatlerce sıra beklediği testlere ilişkin ise şu açıklamayı yapmıştı: 

''İlgili hiçbir vatandaşımızın ücret vererek yaptırmaması gerektiğinin iznini de bakanlık olarak veriyoruz. Eğer pozitif bir vaka tespit edilebilirse o hastanın temas ettiği kişilere bizim bir an önce ulaşmamız gerekiyor. Yapılması doğru değil. Şahısların, özel bir kuruluşun kendi başına kit alarak bunu test ediyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil. Gereken yapılmış olur.''

Öte yandan, bakanlığın Fethullah Gülen'in yanı başındaki fotoğrafıyla hafızalara kazınan AKP'li İsmail Tamer'in oğlu hakkında işlem başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu.

AKP'Lİ İSMAİL TAMER: İFADELER YANLIŞ, ASILSIZ, GERÇEK DIŞI

'FETÖ'yle anılan AKP'li İsmail Tamer, oğlu Namık Tamer'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yaparak ''Oğlum Namık Tamer'in WhatsApp durumuna koyduğu Covid-19 testiyle ile ilgili paylaşımında ön sipariş alınır gibi ifadenin yanlış, asılsız, gerçek dışı olduğu böyle bir ticaretinin olmadığını bu kitlerin Sağlık Bakanlığı'nın kontrolünde olduğunu belirtir, kamuoyunun bilgilerine sunarım'' dedi.