Ferhat Tunç: Üretmeye bir süreliğine yurt dışında devam edeceğim

Sanatçı Ferhat Tunç, hakkında açılan davalara dikkat çekerek “Düşünmeye, konuşmaya, üretmeye bir süreliğine yurt dışında devam edeceğim” açıklamasında bulundu.04-03-2019 23:45

Sanatçı Ferhat Tunç, hakkında örgüt üyeliği ve örgüt propagandası suçlamasıyla açılan davalara dikkat çekerek “Düşünmeye, konuşmaya, üretmeye bir süreliğine yurt dışında devam edeceğim” açıklamasında bulundu.

Ferhat Tunç'un Twitter’dan yaptığı açıklamayla yurt dışına çıktığını belirttiği paylaşımı şu şekilde:

“Hakkımdaki 2 yıllık hapis cezası kararıyla yetinmediler; düğmeye basılmış gibi ‘örgüt propagandası’ ve ‘örgüt üyeliği’ iddialarıyla çok sayıda yeni soruşturma ve davalar açtılar. Dahası hedef gösterdiler. Baskılarıyla, yalanlarıyla bir gün olsun taviz vermedim. Sanatçı kimliğim ile halka karşı sorumluluğumu bir gün olsun ayırmadım. Sesimle yaşadım ama o sesin ahengine de kendim karar verdim ve yine bir gün olsun pişman olmadım. Kimliğim, kişiliğim bana yoldaşlık arz eden bağlamam ve sesimle zor bir yolculuğa çıktım bugün; geride tırnaklarımla kazıdığım bir hayat, yaralı, yorgun bir ülke bırakarak. Düşünmeye, konuşmaya, üretmeye bir süreliğine yurt dışında devam edeceğim. Bir adım bile geri atmadan. Akıl ve vicdan bugün sessizliği bozmayı işaret ediyor. Bu zamanları hepimizin emeğiyle, mücadelesiyle en az zararla atlatabilir ve ardından rahat bir nefes alabiliriz. Birlikte yeniden hayal kurabilir ve yeniden kazanabiliriz.”