Fatma Yasak’ı kaçıran, tehdit eden Alper Tasalı tutuklandı

İstanbul’da yaşayan Fatma Yasak’ı tehdit ederek alıkoyan Alper Tasalı hakkında, sosyal medyadaki tepkilerin ardından 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan tutuklanndı.23-08-2021 14:31

Sistematik şiddete maruz kalan, ateşli silah ile alıkonulan ve ölümle tehdit edilen Fatma Yasak, kendisine bunları yapan Alper Tasalı’nın tutuksuz yargılanmasına sosyal medyadan isyan etti. Yasak'ın isyanı sosyal medyada gündem olunca Tasalı, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan tutuklandı. 

Twitter hesabından yaşadıklarını paylaşarak yardım isteyen Yasak, "Bu kişi potansiyel bir katildir. Bu kişiden ilk şikayetçi oluşum değil. Neden ölmemizi bekliyorsunuz?” diye sordu. Ayrıca Alper Tasalı tarafından kaçırıldığı anda Kadın Destek Uygulaması (KADES) vasıtasıyla ihbarda bulunduğunu da aktaran Yaka, ancak KADES personelinin o durumdaki bir kadına yardımcı olmakta başarılı olamadığını da söyledi.

‘YAŞAMAK İSTİYORUM, NEFES ALMAYA DEVAM ETMEK, GÜLMEK İSTİYORUM’

Fatma Yasak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

"Herkesin bildiği gibi kişiyi hürriyetinden alıkoyma bir suç iken bu işe hile, şantaj ve silah girdiğinde cezası daha da artan bir suç. Fakat bugün Alper Tasalı'nın nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılandığını öğrendim.

Şimdi dün bunu yapan adam yarın gelip bana aşk nidası mı atacak yoksa silahındaki mermiyi mi ateşleyecek. Bu adam dava gününe kadar bu şekilde serbest gezecek ve çıktığı gibi bir de sosyal medyasından tehditlere devam edecek.

Ben de evde durup ölmeyi mi bekleyeceğim? Bu kişi potansiyel bir katildir ve bu kişi bugün tutuksuz yargılandı. Bu kişiden ilk şikayetçi oluşum değil. Neden ölmemizi bekliyorsunuz!

Şimdi bu adam bir kez bir suç işleyip çıktı ve şunu düşünecek, 'Ben bu kadını öldürsem de yine çıkarım'. Ben yarın veya 1 ay sonra televizyonda 'bir kadın daha katledildi' haberiyle görülmek istemiyorum. Ben yaşamak istiyorum, nefes almaya devam etmek, gülmek istiyorum.

Alper Tasalı potansiyel bir katildir ve buna göz yummayın. Ben Özgecan gibi, Aleyna gibi olmak istemiyorum. Bu kişinin tutuklanmasını ve 2 yıldır bana yaşattıklarının cezasını çekmesini istiyorum. Lütfen sesimi duyun ve duyurun."

SOSYAL MEDYADA ‘ALPER TASALI TUTUKLANSIN’ KAMPANYASI

Fatma Yasak'ın yazdıkları kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Binlerce kullanıcı #AlperTasalıTutuklansın etiketiyle paylaşım yaparak, Yasak'a destek oldu.

Söz konusu etiket, kısa sürede Twitter'da ilk sıraya yükseldi.