Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan şüpheli hastada koronavirüs tespit edilmedi

Ulaştığımız bilgilere göre, hastada koronavirüs tespit edilmedi. Hastaya influenza (grip) teşhisi konuldu.29-01-2020 22:00
Fotoğraf: Arşiv

İstanbul Fatih Sultan Mehmet ve Araştırma Hastanesi’nde bir hasta, koronavirüs şüphesiyle enfeksiyon hastalıkları servisine yatırıldı.

Evrensel'in edindiği bilgilere göre; 19 yaşında S.Y. isimli bir kadın koronavirüs şüphesiyle Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Hastanın, koronavirüs şüphesiyle enfeksiyon hastalıkları servisine yatırıldı. 

KORONAVİRÜS TESPİT EDİLMEDİ

İleri Haber’in ulaştığı bilgilere göre, hastada koronavirüs tespit edilmedi. Hastaya influenza (grip) teşhisi konuldu.

BAŞHEKİMLİK: BİLGİMİZ DIŞINDA

Sözcü'de yer alan habere göre ise hastanenin Başhekimliği bir açıklama yaparak hastaya üst solunum yolu enfeksiyonu teşhisi konulduğu ve ardından taburcu edildiğini duyurdu. Açıklamada, hastanın Başhekimliğin bilgisi dışında müşaade altına alındığı öne sürüldü.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*28/01/2020 tarihinde saat 22:30 sularında hastanemiz acil servisine ateş, halsizlik şikayeti nedeni ile başvuran 19 yaşında bayan hasta hastanemizde çalışan acil uzmanı tarafından acil servis yeşil alanda değerlendirilmesi sonrasında Başhekimliğimizin bilgisi dışında Corona Virus enfeksiyonu ön tanısı şüphesi ile ilgili uzman tarafından yazılan bir not ile müşaade altına alınmıştır.

*Hastanın hastanemiz enfeksiyon hastalıkları kliniği tarafından muayenesi ve yapılan tetkikleri sonrasında Corona Virus enfeksiyonu kliniği ile uyumlu olmadığı tespit edilmiştir.

*Üst solunum yolları enfeksiyonu nedeni ile tedavisi düzenlenerek hastanemizden taburcu olmuştur. Hastanemizin hiçbir biriminde karantina uygulaması yapılmamıştır ve acil servisimiz de dahil olmak üzere tüm birimlerimiz kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir.

*Kamuoyunda oluşan yanlış anlaşılma ve bilgi kirliği nedeni ile Başhekimliğimiz adına tüm halkımızdan özür dileriz.

*İhmali olan çalışanlar hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.