Fatih Portakal'dan Erdoğan'a cevap: Edepsiz demeseydi iyiydi

Gazeteci Fatih Portakal, dün yaptığı konuşmada kendisi için "Bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor ahlaksıza bak" diyen Erdoğan'a sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.16-12-2018 15:28

Gazeteci Fatih Portakal, dün yaptığı konuşmada kendisini kastederek  "Bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor ahlaksıza bak. Sen ne yapıyorsun, burası Paris mi? Gezi olaylarında, 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu tür olaylara girişenler bunun bedelini ağır öderler'' diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sosyal medyadan yanıt verdi.

Fatih Portakal, Twitter hesabından "'Başları kesilmelidir' diyene de bir iki laf edilseydi keşke. Her şey bir tarafa, 'edepsiz ve ahlaksız' demeseydi iyiydi" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Takvim Yazarı Erkan Tan geçtiğimiz hafta yazdığı bir yazıda, "Devlete baş kaldırdılar. Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir. Bu saatten sonra, Türkiye'de Sarı Yelek hayali kuranların sonu Sarı Etek olur…" ifadelerini kullanmıştı.