Fahrettin Altun: Sözde yardım kampanyası devletimizi aciz göstermek için başlatılmıştır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası, ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır" dedi.02-08-2021 09:03

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin dört bir yanında hâlâ süren yangınlarla ilgili olarak, sosyal medyada yapılan paylaşımlara ilişkin açıklamada bulundu. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yardım kampanyasının Türkiye'yi aciz göstermeyi amaçladığını iddia etti.

Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 35 ilimizde 129 yangının 122'si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet- millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz."

'YAYILAN BİLGİLERİN ÇOĞU YALAN'

Sosyal medyada, mesaj gruplarında ve forumlarda yayılan bilgilerin pek çoğunun yalan olduğunu öne süren Altun, "Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim" dedi.

ALTUN'A TEPKİ YAĞDI

Altun’un paylaşımına yurttaşlar, “Dış güçler safsataları artık yeter”, "Acizsiniz zaten" diyerek tepki gösterdi.

Altun’un açıklamasından sonra, #helpturkey etiketiyle sosyal medyada başlatılan kampanyaya karşı yandaşlar #WeDontNeedHelp etiketiyle kampanya başlattı.