Fahrettin Altun: Faili meçhulleri ülkemizin gündeminden çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımızdır

Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler' yaşanacağına ilişkin kaygısını dile getiren sözlerine "Faili meçhulleri ülkemizin gündeminden çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımızdır" iddiasıyla yanıt verdi.11-10-2021 16:16

Fahrettin Altun, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler' kaygısına yönelik açıklamalarına yanıt verdi. Cumartesi Anneleri'ne yönelik saldırı ve engelleme girişimlerini, Tahir Elçi cinayetini unutan Altun, "Faili meçhulleri ülkemizin gündeminden çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımızdır" iddiasında bulundu.

'ERDOĞAN AÇIKÇA TEHDİT EDİYOR'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de gazetecilere yaptığı açıklamada, 'siyasi cinayetler' kaygısı olduğu dile getirerek "Erdoğan gerilimi doruk noktasına çıkarıp seçime gitmek ister. Bu gerilimden olabildiğince uzak durmamız lazım. Milletvekili, il başkanlarına söylüyorum, sakin olacağız. İttifakı oluşturan diğer partiler de gerilim istemiyorlar" demiş ve ardından siyasi cinayetler endişesi taşıdığını belirterek şöyle devam etmişti:

"Eğer iş belli grupların ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye’de yaşanmaz. Siyasi cinayetler... Böyle kaygılarım var. Erdoğan 'Dur bakalım daha başınıza neler gelecek' dedi. Devletin bütün güçleri elinde olan bir insan bunu söylüyorsa, çok tehlikeli bir cümle. Yani ben önümüzdeki süreçte 'Durun bakalım, daha ben başınıza neler getireceğim' diyor. Açıkça tehdit ediyor"

FAHRETTİN ALTUN'DAN AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yönelik pek çok kesimden değerlendirme gelirken, Fahrettin Altun da Twitter hesabından açıklama yaptı.

"Faili meçhuller hangi dönemin ürünüydü? Faili meçhulleri ülkemizin gündeminden çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımızdır" diyen Altun'un açıklamaları şöyle:

"Muhalefet partilerinin kimi temsilcileri ardı ardına, ülkemizde 'siyasi cinayetler' olacağı iddialarını gündeme getirmektedir. Ülkemizde korku iklimi oluşturmayı amaçlayan bu tür iddiaları gündeme getirenleri, ellerindeki bilgileri savcılarımızla paylaşmaya davet ediyoruz.

Sorumsuz bir şekilde gündeme getirilmeye başlanan bu yalanlar üzerinden milletimizin devlete olan güveni hedef alınmaktadır. Bu iddiaların temel amacı, ülkemizin milli birlik ve beraberliğini zedelemek ve toplumsal huzurumuzu bozmaktır.

Eski Türkiye’nin bakiyesi bu mesnetsiz iddiaları gündeme getirenlere hatırlatmak istiyorum: Faili meçhuller hangi dönemin ürünüydü? Faili meçhulleri ülkemizin gündeminden çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımızdır.

FETÖ, PKK ve bunların hamileriyle yürüttüğümüz güçlü mücadele sayesinde, bu yapıların ülkemizi işgal girişimlerini engelledik. Ancak, bugün terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanların 'siyasi cinayet yalanından' medet umar hale gelmesini milletimizin takdirine bırakıyoruz."