Facebook'un kurucusunun hesabı hacklenecek

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg’ın facebook hesabı canlı yayında hacklenecek.28-09-2018 17:25

Taylandlı hacker Chang Chi-yuan, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in Facebook hesabını hackleyerek, silme girişiminde bulunacağını duyurdu. 

Şirketlerin siber güvenlik açıklarını tespit eden ‘Beyaz Şapkalılar’ isimli bir hacker grubuna üye olan Chang, geçtiğimiz günlerde 26 bin takipçili Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Zuckerberg’in hesabını hackleyip ardından sileceğini ve bunu Facebook Live üzerinden yayınlayacağını duyurdu.

ADI FACEBOOK’A KATKIDA BULUNANLAR LİSTESİNDE

Sputnik’in haberine göre; hackerın adı Facebook’a katkı koyanlar listesinde yer alıyor. Facebook’un ‘hata bulanları ödüllendirme’ programına sahip olduğu belirtilirken, ödül kazanan dikkatli kullanıcıların, listede yer almaya hak kazanmalarının haricinde, tespit ettikleri açığın büyüklüğüne göre para ödülü kazandığı biliniyor.

‘İYİ BİR HACKER OLMAK İSTEMİYORUM, HATTA HACKER OLMAK İSTEMİYORUM’

Chang sosyal medya üzerinden yaptığı son paylaşımda, “İyi bir hacker olmak istemiyorum, hatta hacker olmak istemiyorum. Sadece sıkıldım ve biraz para kazanabilmek için uğraşmaya çalışıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

HACK GİRİŞİMİ CANLI İZLENECEK

Chang’in bu hack girişimi pazar günü Türkiye saatiyle 13.00’de başlayacak. Ünlü hackerin, hackleme esnasından yapacağı her şey canlı olarak izlenebilenecek