Ezhel, geçmiş yıllarda şarkılarında geçen cinsiyetçi söylemler için özür diledi

Rapçi Ezhel, katıldığı programda geçmiş yıllarda şarkılarında kullandığı cinsiyetçi söylemler için özür diledi.01-01-2021 14:52

Anadolu Kültür’ün hazırladığı Adalet Atlası podcast serisinin 12. bölümüne konuk olan rap müzik sanatçısı Ezhel, geçmiş yıllarda şarkılarında kullandığı cinsiyetçi söylemler için özür diledi. Etnomüzikolog Mustafa Avcı'nın da konuk olduğu programda Ezhel ve Avcı, müzikle adalet arayışını rap üzerinden anlattı. 

Gerçek adı Sercan İpekçioğlu olan Ezhel, moderatör Hazal Özvarış'ın "Rap camiasında dediğin gibi homofobi ve cinsiyetçilik tartışılıyorsa neden hâlâ rap müziğin genelinde buna maruz kalıyoruz?" sorusuna "Gençken, ergenken, kafam basmıyorken bir sürü saçma sapan şey söylediğimi biliyorum ve bunun için özür diliyorum insanlardan. Önemli olan bunu anlayıp, bunu paylaşmak ve farkındalığı yaymak" yanıtını verdi. 

Gazete Duvar'ın haberine göre; rap müziğin politik bir müzik olduğunu vurgulayan Ezhel "Ama aynı kültürün içerisinde homofobi ve seksist söylemler de var ve bu camia içerisinde tartışılıyor" dedi.