EYT'lilerden Erdoğan'a yanıt: Anayasal hakkımızın iadesini istiyoruz

Erdoğan'ın 'seçim kaybetsek de bu işte yokum' dediği EYT'lilerden Erdoğan'a yanıt geldi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, Erdoğan'a "Anayasal hakkımızın iadesini istiyoruz" ifadeleriyle yanıt verdi.17-11-2019 19:27

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın erken emeklilik için söylediği 'seçim kaybetsek de ben bu işte yokum' sözüne yanıt vererek "Anayasal hakkımızın iadesini istiyoruz" dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, resmi Twitter hesabından 'Son sözü EYT söyleyecek' dedi.

Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan dün İstanbul'da katıldığı bir açılışta EYT'liler ile ilgili konuşmuş;

‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ Tutturmuşlar EYT.  Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman olsun. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı'' açıklamasında bulunmuştu.

EYT Başkanı Gönül Boran Özüpak, Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından resmi Twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

Özüpak, Twitter paylaşımında şunları söyledi:

EYT; KAZANILMIŞ ANAYASAL HAKTIR.. ANAYASAL hakkımızın iadesini istiyoruz. Söylemler bizi davamızdan vazgeçiremez. Vazgeçmeyeceğiz.... #SonSözüEytSöyleyecek