Evli olduğu kadını işkenceye maruz bıraktı, 'Öldürsem 3 yıl yatar, çıkarım' dedi, serbest kaldı...

Rukiye A., "Şikayetçi oldum. Adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Ben burada acılar içerisinde kalırken onun dışarıda elini kolunu sallayarak gezmesi zoruma gidiyor. Ben sırtımın üzerine bile yatamazken o bir yerlerde geceleri rahatlıkla uyuyor. Ben çocuğumu bile kucağıma alamıyorum. Ben sadece hakkımı istiyorum. Hak ettiği cezayı almasını istiyorum" diye konuştu.16-01-2021 19:33

Konya'da evli olduğu kadını işkenceye maruz bırakan ve, "Yaptığım işi yarım bırakmam. Şimdi öldürsem 3 yıl yatar çıkarım. Bana hiçbir şey olmaz" diyen Ali A. isimli erkek serbest bırakıldı.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre, Konya'nın Karatay ilçesinde geçen cumartesi günü yaşanan olayda Rukiye A., 1,5 yaşındaki kızıyla birlikte evli olduğu Ali A., isimli erkek tarafından kaynar su ile işkenceye maruz bırakıldı. Komşularının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık personelleri sevk edildi.

Rukiye A., kızıyla birlikte Konya Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken Ali A., isimli erkek de gözaltına alındı. İfadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen erkek, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

‘ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZMESİ ZORUMA GİDİYOR’

Maruz kaldığı şiddet nedeniyle vücudunda ikinci dereceden yanıklar oluşan Rukiye A., "Şikayetçi oldum. Adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Ben burada acılar içerisinde kalırken onun dışarıda elini kolunu sallayarak gezmesi zoruma gidiyor. Ben sırtımın üzerine bile yatamazken o bir yerlerde geceleri rahatlıkla uyuyor. Ben çocuğumu bile kucağıma alamıyorum. Ben sadece hakkımı istiyorum. Hak ettiği cezayı almasını istiyorum" diye konuştu.

"Yaptığım işi yarım bırakmam. Şimdi öldürsem 3 yıl yatar çıkarım. Bana hiçbir şey olmaz" diyen Ali A., ise ifadesinde kadını suçlayarak, "Sıcak su bana da geldi. Bu arada ben de yaralandım" savunmasında bulundu.