Esra Elönü'nün babası Şaban Elönü umre dönüşü hayatını kaybetti

Esra Elönü'nün babası emekli imam Şaban Elönü, umre dönüşü bu sabah İstanbul Gaziosmanpaşa'daki evinde hayatını kaybetti. Elönü'nün evinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri inceleme başlatırken ailenin de takibe alındığı öğrenildi.15-03-2020 17:18

AKP’li yazar Esra Elönü'nün babası emekli imam Şaban Elönü, umre dönüşü bu sabah İstanbul Gaziosmanpaşa'daki evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

Gaziosmanpaşa Merkez Camii emekli imamlarından olan Şaban Elönü'nün evinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri inceleme başlatırken ailenin de takibe alındığı öğrenildi.

KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ

İstanbul'da yaşayan 62 yaşındaki Elönü'nün ölüm nedeni henüz tespit edilemezken koronavirüse bağlı olup olmadığı ya da başka bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığı incelemelerden sonra belli olacağı bildirildi.

Esra Elönü ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Umre dönüşü olduğu için dostlarımdan Koranavirüs şüphesiyle ilgili çok soru alıyorum. Yapılan testlerin sonucu Negatiftir. Ölüm sebebi için Adli Tıp raporu bekliyorum” dedi.

ESRA ELÖNÜ KİMDİR?

Esra Elönü 1982 yılında İstanbul Beşiktaş’ta dünyaya gelmiştir. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanmış ancak gitmemiştir.

Esra Elönü Haber7 web sitesinde yazmakta, aynı zamanda Ülke Tv’de Arafta Sorular isimli programı sunmaktadır.

Esra Elönü, 2012 yılında katıldığı bir televizyon programında "Atatürk'ten nefret ettiğini" söylemişti.