Eski sevgilisi tarafından taciz ve tehdit edilen Özen: Mahkeme tarihine kadar öldürülmeyeceğim ne malum?

Eski sevgilisi tarafından taciz ve tehdite maruz kalan İlayda Özen şikayette bulunmasına rağmen hala tehdit ve tacize maruz kalıyor.16-03-2019 17:04

İleri Haber

İlayda Özen 5 ay önce ayrıldığı eski sevgilisi tarafından taciz ve tehdide maruz kalıyor. Özen dört kez şikayette bulunmasına rağmen tacizci ve saldırgan Fırat Aydemir'in sürekli olarak farklı numaralardan kendisini tehdit ve taciz ettiğini belirtti. 

Fırat Aydemir yüzünden bir işe girip çalışamadığını belirten Özen, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Mahkeme tarihini Ekim 2019'a vermişler ve benim o güne kadar şahıs tarafından öldürülmeyeceğim ne malum?" ifadelerini kullandı. 

İleri Haber'e konuşan İlayda Özen "Fırat ile ilişkimiz yaklaşık 2 sene sürdü. Bu süreç içerisinde kendisi beni çalıştırmadı ve başvurduğum yerlere ulaşıp benim işe alınmamı engelledi. İlişkimizi 5 ay önce sonlandırdım fakat kendisi bunu kabullenmeyip hala beni rahatsız ediyor. Arkadaşımı ve beni 24 Aralık 2018 tarihinde darp ettiği için kendisi hakkında şikayetçi olduk ve savcı kendisine 6 ay uzaklaştırma verdi. Buna rağmen kendisi beni hala rahatsız etmekte, tehdit ve hakaret etmekte" dedi.

'BENİM VE AİLEMİN CAN GÜVENLİĞİ YOK'

Karakolda birçok delille 3 kere ihlal şikayetinde bulunduğunu belirten Özen, savcılığa gidip dilekçe vermesine rağmen Fırat Aydemir'in kamuya açık alanlarda dahi gelip kendisini tehdit ettiğini vurguladı. Aydemir tarafından hakaretlere maruz kaldığını söyleyen Özen, "Benim ailemin ve arkadaşlarımın can güvenliği yok. Babam Fırat yüzünden kalp krizi geçirdi annem panik atak, ben de antidepresan kullanıyorum" şeklinde konuştu.

'ŞİKAYETLERE RAĞMEN HALA BİR ŞEY YAPILMADI'

Tacizci ve saldırgan Aydemir'in her gün farklı bir numaradan kendisini aradığını vurgulayan Özen, "Messenger üzerinden sahte hesaplar açıp bana yazıyor. Beni öldürmekle, kendisini öldürmekle, arabamı yakmakla beni tehdit ediyor. Bütün gün arabasıyla beni takip ediyor yolumu kesiyor ve hakaretlerde bulunuyor. O kadar şikayete rağmen hala bir şey yapılmıyor ve ben ölüm korkusuyla yaşıyorum. Şahsın ayrıca 5 yıl infazı var yaralamadan dolayı ve benim gibi 3 kadınla daha mahkemelik olmuş. Lütfen sesimi duyun" dedi.