Eski erkek arkadaşının asitli saldırısına uğrayan Berfin Özek'in davası ertelendi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde eski erkek arkadaşı tarafından asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek'in davası ertelendi. Saldırıyı gerçekleştiren sanığın avukatı "öldürme teşebbüsü yok" iddiasında bulundu.03-09-2019 17:41

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ocak ayında dershaneden evine giderken uğradığı asitli saldırı sonucu sağ gözünü kaybeden ve yüzünün bir bölümü yanan 19 yaşındaki Berfin Özek’in davasının ikinci duruşması görüldü.

Özek'in yüzüne asit türünden sıvı döken sanık Casim Ozan Çeltik hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. İskenderun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya CHP Milletvekili Suzan Şahin, Adana Barosu, Antakya’dan avukatlar ve kadın örgütleri katıldı.

Ekmek ve Gül'de yer alan habere göre, sağlık durumu iyi olmadığı için Berfin duruşmaya katılamadı. Avukat Mehtap Sert, Berfin’in yüzünde nefes almasını dahi engelleyecek fiziksel durumlar yaşadığı bilgisini paylaşırken, sanığın avukatı saldırının öldürmeye tesebbüs olamayacağı iddiasında bulundu. Berfin’in özel olarak ifadesinin alınması için duruşma 26 Kasım’a ertelendi.