Eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri'nin aracından 100 kilo eroin çıktı

Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü, Eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri ve Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz'in aracında 100 kiloya yakın eroin maddesi bulundu.22-12-2020 12:25

Eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri, Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü ve Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz'in otomobilinden 5 milyon euro değerinde 100 kilo eroin çıktı.

Ailesiyle birlikte Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan yurtdışına çıkmak isteyen Veysel Filiz'in otomobilinde uyuşturucu madde bulunduğuna dair ihbar yapıldı. İhbar üzerine Veysel Filiz'in otomobili gümrükte ince aramaya tabi tutuldu. Arama sonucunda, aracın gizli bölmesine saklanmış 5 milyon değerinde 100 kilo eroin maddesi bulundu.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre; Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği'nde Basın Müşavirliği görevindeyken 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ihraç edilen Veysel Filiz'in Yozgat'ta bulunan yakınları, olayın bir komplo olduğunu öne sürdüler. Filiz'in de, açtığı davaları kazandığını ve bir ay içinde görevine döneceğini söylediği öğrenildi.

'BASINA BİLGİ SIZDIRILMASIN'

Meydana gelen olayı yaklaşık 15 gün önce basına açıklayan gümrük yetkilileri, uyuşturucu olayının duyulmaması ve basına bu konuda kesinlikle bilgi sızmaması talimatını verdi. Talimat gereği basına sızdırılmayan uyuşturucu kaçakçılığı olayı, 15 gün sonra öğrenildi.

Sınır kapısında uyuşturucu yakalandığında bunu basına açıklayan gümrük yetkilileri, bu kez farklı bir uygulama yaptı. Uyuşturucu olayının duyulmaması ve basına bu konuda kesinlikle bilgi sızmaması talimatı verildi. Talimat gereği olayla ilgili basına bilgi sızmamasına özen gösterildi. Yaklaşık 15 gün önce meydana gelen kaçakçılık olayı da bu yüzden şimdiye  kadar gizli kaldı.

Eski basın müşaviri Veysel Filiz, uyuşturucu kaçakçılığından tutuklandı. Filiz'in, kısa süre önce de Yozgat'ta yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, kendisinin Fetullahçı olmadığını, ancak Fetullahçıların komplosu sonucu meslekten ihraç edildiğini söyledi. Filiz, yakında görevine döneceğini de belirtti.