Eski belediye başkanı Adil Kaplan evinde ölü bulundu

Kendisine ulaşılamayan Adil Kaplan'ın cansız bedeni, polisin ihbar üzerine Kaplan'ın yayla evine gitmesiyle bulundu.28-08-2021 09:34

Denizli'nin Serinhisar ilçesinin eski Belediye Başkanı Dr. Adil Kaplan, Antalya'daki yayla evinde ölü bulundu. Kendisinden haber alamayan yakınlarının ihbarı üzerine yayla evine giden polis, 54 yaşındaki Kaplan'ın cansız bedeniyle karşılaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı olarak girdiği seçimlerde 1999 yılında Serinhisar Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Adil Kaplan daha sonra partisinden istifa ederek görevini 2004 yılına kadar yürütmüştü.

Dr. Adil Kaplan, 2004 seçimlerini kaybettikten sonra Antalya'ya yerleşmişti. Bir dönem orada İl Sağlık Müdürlüğü görevini de yürüten Kaplan'ın, dün gece Antalya'daki yayla evine gittiği öğrenildi. Yakınlarının kendisini telefonla aradığı, telefonlarına geri dönüş almayınca polise haber verildiği aktarıldı. İhbar üzerine yayla evine giden polis, Kaplan'ın cansız bedenini buldu. Yapılan inceleme sonucunda Dr. Adil Kaplan'ın kaldığı yayla evinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.