Eski AKP'li vekilin ağzından Recep Özel: 'Halis muhlis FETÖ'cü'

"Her şey çok güzel olacak" diyen sanatçılara saldıran AKP'nin YSK Temsilcisi Recep Özel ile ilgili eski 'yol arkadaşı'ndan sert bir çıkış geldi.13-05-2019 15:34

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul kararını eleştiren eski AKP Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, AKP YSK Temsilcisi Recep Özel hakkında “Halis muhlis FETÖ’cü” dedi.

Ocaktan, bugün Karar gazetesinde “Dindarlar hiç böyle bir hayal kurmamıştı” başlığıyla yayımlanan yazısında YSK’nın kararına tepki gösterdi.

Ocaktan'ın yazısının bir kısmı şöyle:

Düşünün ki bir AK Partili vekil çıkıyor, sanatçılar dahil geniş kesimlerin YSK kararını protesto için başlattıkları 'Her şey çok güzel olacak' kampanyasını eleştirmek için 'Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın' gibi seviyesiz ve utanç verici ifadeler kullanabiliyor. Peki kim bu vekil? AK Parti'nin aynı zamanda YSK'da görevli olan temsilcisi... Bu vekilin herkeste olmayan çok önemli bir özelliği daha var, halis muhlis FETÖ'cü olması. Anlayacağınız soyadı kadar 'özel' bir vekil. FETÖ lideri Fetullah Gülen'in özel olarak 'namaz takkesi hediye ettiği' ve de himmet dairesinin içinde yer alan şanslı (!) bir vekil. Vekilimiz gerçekten olağanüstü bir şansa sahip, zira Bank Asya'nın önünden geçenlerin bile yargılandığı bir Türkiye'de, o hala AK Parti'nin en cengaver FETÖ'cü temsilcisi olmaya devam ediyor. İşte şimdi bu FETÖ'cü vekil çıkmış, YSK'nın hukuk cinayetini savunmak için güya aklınca herkese laf çakıyor, bunu yaparken de 'siyasetin dili'ni seviyesizleştirmede hiçbir sınır tanımıyor.

Dindar-muhafazakar kesimlerin nasıl bir kirlilik denizinin etrafında dolaştığını gösteren bundan daha iyi bir örnek olabilir mi? En dramatik olanı da, 15 Temmuz ihanetine rağmen, AK Parti'nin hala bir FETÖ'cü tarafından savunuluyor olmasıdır.