Eski AKP'li CHP'nin adayından kadınlara: Oy vermezseniz adam yerine koymam, hizmet vermeye mecbur değilim

Eski AKP'li CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, skandal ifadelerde bulunarak "Oy vermezseniz sizi adam yerine koymam. Hizmet vermeye mecbur değilim" dedi.01-03-2019 14:18

AKP’den ayrılıp CHP’ye geçtikten sonra yeniden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Lütfü Savaş, ziyaret gerçekleştirdiği köylerden birinde kadın yurttaşlara “Oy vermezseniz sizi adam yerine koymam. Hizmet vermeye mecbur değilim” dedi.

Bizzat AKP’nin eski isimleriyle AKP’nin taklidi olmayı seçim taktiği olarak belirlemiş olan CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, ilçelere ve köylere ziyaret gerçekleştirdiği sırada kendisini karşılayan yurttaşlara “Siz bizi adam yerine koyacaksınız biz de sizi adam yerine koyacağız. Bu kadar net. Oy vermiyorsunuz konuşuyorsunuz” dedi.

‘Oy yoksa hizmet yok’

Vatandaşlardan biri, Lütfü Savaş’a belediye başkanı olduğunu hatırlatarak, görevini yerine getirmekle mecbur olduğunu söyledi. Savaş ise “Niye mecbur olayım mecbur değilim. Oy vereceksiniz hizmeti öyle alacaksınız” ifadelerini kullandı.