Esenyurt'ta bina yangını

Esenyurt’ta 6 katlı bir binanın elektrik panosunda çıkan yangınla çok sayıda kişi apartmanda mahsur kaldı. Binada mahsur kalanlar, itfaiyenin çalışmaları sonucu kurtarıldı.03-08-2019 16:22

İstanbul, Esenyurt’ta 6 katlı bir binanın elektrik panosunda çıkan yangınla çok sayıda kişi apartmanda mahsur kaldı.

Saat 15.30 sıralarında Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi 1106. Sokak üzerinde bulunan 6 katlı binada meydan geldi. Edinilen bilgiye göre, apartman girişinde bulunan elektrik panosunda henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın başladı.

Durumu gören çevredeki vatandaşlar yangın tüpleriyle müdahale ederek söndürmeye çalıştı. Yangın tüplerinin yetersiz kaldığını gören çevredeki esnaf durumu itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Dumanların kapladığı apartmanın üst katlarında oturan yurttaşlar bina içerisinde mahsur kaldı.

Camlara ve balkonlara çıkan vatandaşlar yardım bekledi. Apartmanın birinci katında oturan vatandaşlar panikle balkondan inmeye çalıştı. Bu sırada olay yerine gelen itfaiye ekipleri üst katlarda kalan mahsur kalan 20 kişiyi merdiven aracıyla her kata tek tek yükselerek mahsur kalan vatandaşları sepete alarak aşağı indirdi. Apartmanda kalanların çoğunun Suriyeli olduğu öğrenilirken ekipler daha sonra binadan duman tahliye çalışması yaptı. 

Yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme başlatıldı.