Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti

AKP’li Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti.15-12-2017 12:19

İleri Haber

AKP belediyelerde istifa haberleri gelmeye devam ediyor.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti.

‘DAHA ÖNCEKİ İSTİFALARA BENZER DEĞİL’

NTV canlı yayınında konuşan AKP Sözcüsü Mahir Ünal Kadıoğlu’nun istifasına ilişkin şöyle konuştu:
"Devam eden değişim ve yenileme süreci konusunda kamuoyunu bilgilendirdik. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifası bunun dışında sağlık sorunları nedeniyle yapılmış bir istifa. Tedavi süreci 3 yıldır devam ediyordu. Göreve devam etme konusundaki yaşadığı kaygılardan dolayı görevden affını kamuoyuyla paylaştı. Daha önceki istifalarla benzer bir istifa değil.

Bu konuda zaten yerel yönetimler başkanlığımız böyle bir süreç başladığında kamuoyuyla paylaşıyor. Cumhurbaşkanımız bütün siyasi partileri kendi belediyeleri konusunda değerlendirme yapmaya davet ediyorum dedi. Biz kendi belediyelerimizle ilgili çalışmalarımızı başlattık."

'1923'TE DARBE YAPTILAR'

16 Nisan referandumu öncesi propaganda konuşmalarında Kadıoğlu'nun "1923'te darbe yapıp Cumhuriyeti kurdular" ifadesi tepki çekmişti. Kadıoğlu, şunları söylemişti: "Siz dik durun, içinizden ‘hayır’ çıkartmayın. Bizim milletimiz tarihte hiç satıcı olmadı ya ki Abdülaziz’e kadar. Sonra içimize kanı bozuk, sütü bozuklar sızdı. Padişahlarımızı alaşağı ettiler, yıktılar.”

'HAİNLER OLUNCA CUMHURİYET'TEN HAYIR GELMİYOR...'

Kadıoğlu referandum panelinde şunları söylemişti:

“10 yılda Osmanlı’yı tarumar ettiler, yıktılar. 1923’te de koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar. Cumhuriyet kuruldu. İçinden ihanet edenler, ecdada hainlik edenler, olunca hayır gelmiyor. Bu milleti, millet yapan değerlere saldırmaya başladılar. Kuran’a, ezana…”

NECMİ KADIOĞLU KİMDİR?

Belediye sitesinde Kadıoğlu hakkında yer alan özgeçmiş şöyle:

1954 yılında Gümüşhane'de doğdu.

İlkokulu Gümüşhane'de orta, lise ve üniversite eğitimini ise İstanbul'da tamamladı. İş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başladı. Mali Müşavir olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında üstdüzey yöneticilik yaptı.

1992-1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi'nde Belediye Başkanı olarak göreve başladı. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve altı çocuk babasıdır.