Erzurum'da imam yeğenine tecavüz etti

Erzurum'da A.İ. adlı imam yeğenine tecavüz etti.19-11-2017 14:10

Erzurum'da A.İ. adlı imam yeğenine tecavüz etti. Maruz bırakıldığı cinsel istismarı anlatan yeğen, "Anlatırsan seni öldürürüm, yaşatmam. Zaten kimse sana inanmaz ben imam olduğum için herkes bana inanacaktır. En sonunda sen suçlu çıkarsın' dedi. O an korktuğum için kimseye bir şey diyemedim. Malazgirt’ten sürekli Erzurum’a gelip benimle yalnız kaldığında şikayet etmemem konusunda tehditlerine devam etti" dedi.

DHA'nın aktardığına göre; 9 Mayıs 2017’de başka bir şehirde özel bir hastanede doğum yaptığını belirten yeğen, şikayet dilekçesinde şunları aktardı:

"Hareketlerim ve duygusal durumum nedeniyle ailem sebebini sormaya başladı. Dayanamayıp anneme ve ablama anlattım. Hastaneye gittik ve 6 aylık hamile olduğumu öğrendim. Yasal süreyi geçirdiğimiz için kürtaj olamadım. Mayıs ayında doğum yaptım ve bebeği çocuk yurduna bıraktım. Öz dayımdan şikayetçiyim ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum."

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Hakkında şikayet olduğunu öğrenen imam A.İ., Malazgirt Müftülüğü’ne dilekçe vererek görevinden istifa etti. Telefonlarını kapatan cinsel istismarcı imam ortadan kayboldu. A.İ.’nin Malazgirt’ten ayrılırken "Erzurum’a gidip, tüm herkesi öldüreceğim" dediği öğrenildi.

Otomobiliyle kaçan A.İ. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Elazığ’da yakalanarak Erzurum’a getirilen A.İ., sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. A.İ., yeğeni ve bebekten alınan kan örnekleri, Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı’na gönderildi. Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığında yapılan DNA incelemesinde bebeğin yüzde 99.99 A.İ.’nin oğlu olduğu belirlendi.

Ablasının kendisini şikayet ettiğini öğrenince Diyanet İşleri’ndeki görevinden "kurumunun zarar görmemesi için" istifa ederek ayrıldığını söyleyen A.İ., iğrenç açıklamalarla kendini savunmaya çalıştı. A.İ., "Ben farkında olmadan pantolonumu sıyırarak rızam dışında cinsel ilişkiye girmiş. Uykulu olduğum için olayın nasıl gerçekleştiğini hatırlamıyorum. Amacım, kaçmak değildi. Çok kızgın olduğumdan kimseyle görüşmemek içim telefonumu kapattım. Suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Kendisi kaldığım odaya gelerek rızam dışında benimle cinsel ilişkiye girmiştir. Asıl ben ondan şikayetçiyim" dedi.