Erzincan'da eğitime ara verildi, Bingöl'de yollar kar nedeniyle kapandı

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitime bir günlük ara verildi. Bingöl'ün Karlıova ilçesinde de etkili olan kar yağışı sebebiyle ilçedeki 10 köy yolu ulaşıma kapandı.02-12-2019 12:25

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bugün için bir gün ara verildi. Bingöl'ün Karlıova ilçesinde de etkili olan kar yağışı sabah saatlerinde yerini tipiye bıraktı. İlçedeki 10 köy yolu ulaşıma kapandı.

Refahiye Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve bağlı köylerde görülen yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bugün (pazartesi) için bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Karlıova ilçe merkezinde kar kalınlığı 12 santimi geçti. Öğrenciler, velileri eşliğinde okula gidebildi. Belediye ekiplerinin kar temizleme çalışmaları sürerken, 10 köy yolu ise ulaşıma kapandı. İlçe Özel İdaresi ekiplerinin kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaları sürüyor.