Erdoğan'ın torpiliyle TRT'ye giren spiker: Evin reisi erkektir

TRT spikeri Aynur Ayaz, verdiği röportajda "Kadınların çok kazanıyorum diye kocalarını ezmeye hakkı yok. Evin reisi erkektir" ifadelerini kullandı.03-03-2018 16:46

Haftaiçi her gün TRT’de ekrana gelen “Evlilik Okulu” programını sunan Aynur Ayaz, Türkiye Gazetesi'nden Emel Baltacı'ya verdiği röportajda TRT'deki programın Erdoğan'ın torpiliyle başladığını itiraf etti. Ayaz, evlilik hakkında da skandal açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN 'NEREYİ İSTİYORSUN?' DİYE SORMUŞ

Atatürk Kültür Merkezi lansmanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, neden ekranlarda olmadığımı sordu. “Efendim siz görev verirseniz neden olmayalım?” cevabını verdim. “Nereyi istiyorsun?” diye tekrar sorunca, “Devletimizin kanalı olursa çok mutlu olurum” dedim. Ardından çok yoğun ve hızlı bir süreç başladı.

'EVİN REİSİ ERKEKTİR'

Boşanmalar kentlerde daha fazla görülüyor sorusuna ise, "Türkiye’nin tamamını görmüş bir insanım. Özellikle Doğu’da daha yoğun çalıştığım için oralardaki aile yapısını da biliyorum. İnanın hepsinin problemleri var ancak tahammül payları daha fazla. Ekonomi artınca kadının biraz daha baskın olduğunu görüyoruz. Yanlış bu. Evin reisi erkek... Evet eşitlik olacak ama kadının, daha çok kazanıyorum diye kocasını ezmeye hakkı yok." yanıtını verdi.