Erdoğan'ın tehdit sözlerine Kılıçdaroğlu ve Akşener'den yanıt: 'Mafya ağzı ile konuşuyor'

Erdoğan'ın Akşener'i "Daha neler olacak neler" sözleriyle şeklinde tehdit ettiği açıklamasına Kılıçdaroğlu ve Akşener'den yanıt geldi.26-05-2021 15:26

İleri Haber

Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında Meral Akşener ile ilgili sözlerine yanıt veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “mafya ağzı” ile konuştuğunu söyledi.Akşener de bir açıklama yaparak, Erdoğan’ın sözleriyle ilgili iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem vurgusu yaptı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sahip çıkarken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ise tehditlerde bulundu.

“Terörle, çetelerle, suç örgütleriyle mücadelede elde edilen bu başarılar birilerini rahatsız etmiştir. Gelin hanım (Akşener) Netanyahu’nun yanına koyuyor uzonun ardından da Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel ders veriliyor. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileriye gitmeden ders verdiler. İkizdere yetmedi, Çayeli'ne gittin. Orada da gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler... Eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez. Bizler hep bu ülkede gerçekten saygıya dayalı bir siyasetin yanında olduk, bunun çalışmasını yaptık” diyen Erdoğan’a Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında Erdoğan’ın “mafya ağzı” ile konuştuğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan binlerce trolünden umudunu kaybetmiş olacak ki, kendi de trol gibi konuşmaya başlamış. Mafya ağzı ile “bunlar daha iyi günler” demiş. Geç bunları kardeşim geç. Er meydanına gel, milletten korkulmaz. Sandığı getir sandığı!

AKŞENER’DEN ‘PARLAMENTER SİSTEM’ VURGUSU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Erdoğan’a Twitter üzerinden yanıt verdi. Akşener, paylaşımında iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem vurgusu yaptı.