Erdoğan’ın seçim şovu için aceleyle açıldı, ilk günden facia atlatıldı

Erdoğan'ın seçim öncesinde aceleye getirerek açılışını yaptığı Ankapark’ta roller coaster bozuldu, yurttaşlar yüzlerce metre yükseklikte mahsur kaldı.22-03-2019 14:25

İleri Haber

Geçtiğimiz çarşamba günü AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim öncesinde aceleye getirerek açılışını yaptığı ve 31 Mart yerel seçimine kadar ücretsiz olacağını duyurduğu Ankapark’ta (Wonderland Eurasia) roller coaster bozuldu.

Tepede mahsur kalan yurttaşlar metrelerce yükseklikteki raylardan güvenlik önlemi olmaksızın yürüyerek inmek zorunda kaldı.

Bir yurttaşın cep telefonu kamerasına kaydettiği görüntüler tehlikenin boyutlarını gözler önüne sererken yaşanan arızaya müdahale edildiği bildirildi.

'ARIZALANMADI, TRENDEKİ BİRİNİN ÇANTASI SIKIŞTI'

Sözcü'den Yavuz Alatan'a olayla ilgili demeç veren Wonderland Eurasia Satış ve Pazarlama Müdürü Necip Fazıl Güldemir, trenin arıza nedeniyle değil, trendekilerden birisinin çantasının raylara düşmesi sonucu güvenlik nedeniyle durduğunu öne sürdü. Güldemir, şöyle konuştu:

"Roller Coaster kullanan misafirlerimizden birinin çantası rayların üzerine düşüyor. Ve Roller Coaster de kendini böyle bir durumda en güvenli noktada kilitliyor. Treni kullananların tahliye edilebilmesi için sağ tarafta en tepede bir merdiven var. Orası en güvenli bölgedir. Dolayısıyla kendini o güvenli noktada durduruyor ve tahliyenin yapılmasını sağlıyor."

MİMARLAR UYARMIŞTI: ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİŞ

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, geçen hafta bir açıklama yaparak oyuncaklara karşı vatandaşı uyarmıştı. Candan, roller coaster fotoğraflarını göstererek, ‘'Belediyenin kamuoyuna geçtiği Roller Coaster fotoğraflarını büyüterek vidalarına kadar baktık. Paslanmış olan noktalar gördük. Bu durum böyle hassas yerlerde, bugün olmasa bile ilerde mutlaka sıkıntı çıkartacağının göstergesidir. Zaten çürümeye terk edildiğini ifade etmiştik. Bu oyuncakların paslandığının göstergesidir. Bu pasın görünür hale gelmesi ileride yaşanacak kazaların mesajlarını veriyor. Yine işçiliğe baktığımızda imalatların da birinci sınıf yapılmadığını görüyoruz. Roller Coasterın zeminindeki betonun teknik imalatında sıkıntı olduğunu da fotoğrafı büyüttükçe görüyoruz” demişti.